Zaposlitve
  • 1980 – 81, član Predsedstva RK ZSMS, obveščanje in propaganda
  • 1982 – 85, Papirnica Krško, novinar, organizator obveščanja
  • 1985 – 1987 (oktober), Papirnica Krško, direktor administracije
  • 1987 – 1991 (junij), Zvezni sekretariat za zunanje zadeve, Beograd, svetovalec
  • 1991 (druga polovica leta), konzul v Generalnem konzulatu SFRJ, Celovec
  • 1992 – 1995 (september), konzul v Generalnem konzulatu Republike Slovenije, Celovec
  • 1995, Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Slovenije (MZZ RS), podsekretar v Sektorju za Evropo in Severno Ameriko
  • 1996, MZZ RS, svetovalec vlade, vodja Konzularnega sektorja
  • oktober 1996 – oktober 2000, pooblaščeni minister v Veleposlaništvu RS Stockholm (prvo leto odpravnik poslov - pet nordijskih in tri baltske države)
  • oktober – december 2000, MZZ RS, državni podsekretar, vodja Sektorja za analize in razvoj
  • december 2000 – oktober 2004, Ministrstvo za obrambo RS, državni sekretar (obrambna politika in mednarodno sodelovanje)
  • november 2004 – september 2006, sekretar – pooblaščeni minister v Sektorju za varnostno politiko in član Projektne skupine za predsedovanje OVSE, MZZ RS
  • september 2006 – avgust 2010, vodja Sektorja za načrtovanje politik in raziskave, MZZ RS
  • september 2010 – avgust 2015, veleposlanik v Turčiji, akreditiran nerezidenčno v Libanonu, Siriji, Azerbajdžanu, Iraku in Iranu
  • september 2015 – avgust 2016, vodja Sektorja za evropske države, MZZ RS
  • september 2016 - , veleposlanik v Makedoniji
 

Kazalo strani

Milan Jazbec 2011 - Vse pravice pridržane - Izdelava spletnih strani